Taká menšia RPG (Role Playing Game) pre všetkých kreatívnych ľudí so štipkou fantázie a nevyplnenou kopou voľného času.
 
DomovCalendarFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie

Share | 
 

 Chakaty v skratke

Goto down 
AutorSpráva
GirappAWt

avatar

Počet príspevkov : 12
Points : 20
Join date : 15.06.2014
Age : 28

OdoslaťPredmet: Chakaty v skratke   Pi september 16, 2016 5:33 pm

Na úvod obrázok, keďže ten vydá za tisíc slov:Sú to teda felitaury celej škály sfarbenia srsti mačkovitých šeliem od servala cez tigra až k leopardovy. Proste môžu mať akékoľvek sfarbenie mačkovitej šelmi.
V pôvodnej verzií ich stvoriteľa Bernarda Doova boli chakaty výsledkom genetického inžinierstva
ako vesmírny prieskumníci a prvá vlna kolonizátorov exoplanét ktorá tam má prirpaviť podmienky
pre život ľudí.
Vo verzií nášho univerza ( v ktorom sme s Lídiou zopár rokov písali svoje spoločné príbehy ) je to len
jednoducho ďalší humanoidný živočíšny druh obývajúci planétu Cheetah v sústave Harfara. O planétu sa delia s ďalším druhom - Cheetahmi ktorý sa veľmi podobajú khajiitom z The Elders Scrolls, len majú oveľa ľudskejšie rysi tváre.
Takže niečo k fyziológií:
Výška dospelého jedinca je niečo medzi 1,5 - 1,7m, váha od 160 do 200kg. Priemerná dĺžka života je 150 rokov. Preto sa za formálne dospelých považujú až po 25ťke. Sú silné, rýchle a najmä odolné. Zdravý a silný jedinec dokáže bez problémov prežiť aj uhryznutie štrkáčom. Taktiež majú vysokú toleranciu na drogi a alkohol. Ak by sa človek pokúšal chakatu prepiť dopadlo by to asi tak ako v tej scéne z extended cutu Dvoch Veží keď sa v pití pretekali Gimly a Legolas, pričom chakata by bola Legolasom. Z toho dôvodu sa pre chakaty vyrábajú špeciálne lieky s veľmi vysokými koncentráciami účinných látok ak je potrebné liečiť u nich nejakú chorobu. Z vnútornej stavby je asi tak najdôležitejšie podľa mňa to, že majú dve srdcia. Jedno v humanoidnom trupe, ktorého primárnou funkciou je zásobovať, pľúca a mozog a druhé v taurom trupe, ktoré zásobuje ostatné orgány. Ak jedno zo sŕdc zlihá, chakat môže žiť ďalej, ale už sa nesmie tak namáhať ani nemôže podať taký výkon. Ak dôjde k zlihaniu “taurieho srdca” chakat žije ďalej ale obvykle už nie dlhšie ako 8 - 10 rokov, pretože slabšie srdce horného trupu sa veľmy rýchlo opotrebúva. Samozrejme ak sa podarí transplantácia - alebo kybernetická náhrada tak funguje normálne ďalej. Chakati sú hermafroditi (v pôvodnej verzií preto aby sa ich populácia rozrástla čo najskôr, pretože obvykle máva jeden jedinec iba jedného potomka, dvojčatá sú ojedinelé a v oficiálnom preklade textu sa dokonca uvádza, že nikdy nebol zaznamenaný prípad narodenia trojčiat), ale nie ako slimáci majú oba pohlavné orgány a jeden jedinec nedokáže oplodniť sám seba. A všetky majú prsia. V anglickej terminológií sa pre to pre nich používa aj termín “Shir” čo je aj súčasťou zdvorilostného oslovenia chakaty. Čo ma privádza k chakatím menám. Chakata dostáva od rodičov meno podľa výrazného fyzického, či charakterového znaku. Preto ak má chakatia rodina dvojičky môže sa stať, že nebudú mať konkrétne mená do 4 - 5 rokov kým u nich rodičia neobjavia rozdielny charakteroví ris. Dovtedy sa oslovujú ako dcéra toho a toho. Chakatie mená sú napríklad: Meower, Whitepaw, Fluffyfur, Jumpycat a podobne. Ešte sa vrátim k jednej veci ktorú som povedal na začiatku a to je sfarbenie. Sfarbenie sa dedí vždy z matky. Kompletné zdvorilostné oslovenie chakaty by teda bolo napríklad: Shir Whitepaw dcéra Fluffyfur a Meower - keďže nemajú priezvyská miesto toho sa uvádzajú mená oboch rodičov, meno matky ako prvé. Aj keď sú všetky obojpohlavné oslovujú sa ženským rodom, pretože majú trochu viac ženských znakov. Avšak nemenštruujú, zato majú 24 denný cyklus párenia s dvomi vrcholmi po dvanástich dňoch. V jednom sú aktívnejší ako samci v druhom ako samice, pričom samičia časť je búrlivejšia. Pohlavne sa môžu stíkať aj s inými humanoidmi ale potomka môžu splodiť iba medzi sebou alebo iným felitaur druhom.
No a posledné dve také dôležité veci sú, že sú veľmi empatické a to voči akémukoľvek mysliacemu + cítiacemu druhu, výnimočne sa objavuje aj telepatia alebo telekinéza. Niečo ako poradkyňa Diana Troy zo Star Trecku Novej Generácie. Dosah ich empatických schopností je ale obmedzený v stovkách metrov, zriedka kedy však dosah prekročí okruh jedného kilometra. Aj keď vyskytli sa prípady prípady, avšak exkluzívne iba medzi danou dvojicou chakát navzájom, ktoré cítili silné emócie, lásku alebo strach druhej z páru aj na viac ako päť kilometrov. Sú obvykle veľmi spoločenské a majú silnú potebu fyzického kontaktu s inými, či už je to túlenie sa alebo len držanie rúk.
A posledná taká vec, hoci sa fyzický rast medzi 20 - 30 rokom života zastavuje, chvost im rastie až do smrti, po 25ťke nie viac ako centimeter za rok.

Na záver ešte poznámka, že niektoré veci som si trochu upravil podľa seba, napr. podľa originálu chakaty nie je možné opiť vôbec… Ak vás to zaujalo viac informácií sa dá nájsť tu:
http://cs.wikifur.com/wiki/Chakat
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Chakaty v skratke
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Yontalcaron-2 :: Postavy-
Prejdi na: