Yontalcaron-2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Taká menšia RPG (Role Playing Game) pre všetkých kreatívnych ľudí so štipkou fantázie a nevyplnenou kopou voľného času.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
An-Tarxamon

An-Tarxamon


Počet príspevkov : 15
Points : 21
Join date : 11.06.2014
Bydlisko : Citadela

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeUt jún 24, 2014 7:48 pm

Biele oči z čistého plameňa hľadeli do tmy. Ifrítka hľadela do diaľky, kde besnila rozbúrená Eleressa. Dúfala, že je v týchto ruinách sama a že nájde čo hľadá. Minimálne to druhé sa zdalo veľmi ťažko uskutočniteľné.

"Ach, Katraaya, si ty teda naivná..." prehovorila sama k sebe.

Stíchla a obzrela sa cez rameno, či nie je sledovaná.

Neznášala svoj vzhľad v týchto chvíľach. Práve v noci, nech sa snažila akokoľvek, ju jej tlmená žiara prezrádzala. Nechtiac si spomenula na starý vtip obľúbený na oboch stranách rieky o tom, prečo Ifrítky neútočia v noci.

"Lebo keď ich príde tisícka, už je dávno deň..." dokončila nahlas a úprimne sa zasmiala.

V duchu si vynadala a v ruke zovrela rúčku obsidiánovej šable, ktorú mala v závese za pásom. Čím skôr artefakt nájde, tým skôr odtiaľto zmizne. Pokiaľ možno, bez toho, aby jej človek, či nejaká iná bytosť skrížili cestu.
Návrat hore Goto down
Radian Erechtenion

Radian Erechtenion


Počet príspevkov : 30
Points : 38
Join date : 23.05.2014
Bydlisko : Nurusinin

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeSt august 06, 2014 8:21 pm

Azain Iran:

Už nejakú chviľu nemala žiaden kontrakt. Dôvodom bol jej vlastná osobná cesta. Vedeľa, že to miesto postavili bytosti z ohňa. A zjavne to nebol ten, čo plápolal elementalistom toho rádu v ich dušiach. Ničivý, divoký a neosobný. Tento bol iný, osobitý. Aspoň si teda myslela, že to tak bolo.

Pozerala na rieku a rukou dotkla rozpadnutého múru.
,,Cítim, že z tou hmotou pracovali," celé to miesto bolo presiahnuté ohnivým elementom. To sa jej páčilo. Prítomnosť rieky nerušila.
,,Ani by som nemusela nosiť inhibítor na krku," pomyslela a prešla rukou po obsidianej tunike a hlbolčeku. Pod bol ukrytý kryštál napustený esenciou zeme ako protiváha jej moci.

Posadila sa a chrbtom sa oprela o rozrumený múr. Bojové žezlo položila vedľa seba. Nezabudla vystavať rozvrstvené ochranné bariéry. Nemala chuť sa nechať pristihnúť. Keď bolo všetko pripravené zatvorila oči a dýchala užívajúc si rovnováhu. Odpočívala bez starosti o čas.



Návrat hore Goto down
An-Tarxamon

An-Tarxamon


Počet príspevkov : 15
Points : 21
Join date : 11.06.2014
Bydlisko : Citadela

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeNe august 10, 2014 8:00 pm

Katraaya:

Prechádzala ruinami a sústredene hľadala akýkoľvek náznak toho, po čo sem prišla. Veľká legenda, ktorá navráti nadvládu ohnivým bytostiam. Rukami prechádzala po ruinách a vtedy...

Niečo jej nesedelo. Niečo rušilo jej vnímanie, bolo to cudzie, vtieravé, ako myšlienka, na ktorú by nikto nemal ani len pomyslieť, no napriek tomu sa jej nevie zbaviť. Snažila sa koncentrovať, no namiesto toho sa rozochvela sústredením, ktoré aj tak vyšlo navnivoč. Otvorila oči a konečne to pripustila.

"V ruinách Eligangalu je votrelec," šepla s istou dávkou trpkosti v hlase.

Tasila zbraň a niekoľkokrát sa nadýchla. Cítila, ako v nej mocnie horúčava, ako jej údmi pulzuje plameň. Jej vnímanie sa zostrilo a ona vydýchla. Ten niekto rozhodne nebol nepripravený.

Napriek tomu, že Vek Ohňa už dávno pominul, stále v sebe cítila akúsi povinnosť obrániť miesto, kde sa viazala sláva jej rasy.

"Idem si po teba, nech si ktokoľvek..."
Návrat hore Goto down
Radian Erechtenion

Radian Erechtenion


Počet príspevkov : 30
Points : 38
Join date : 23.05.2014
Bydlisko : Nurusinin

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeUt august 12, 2014 5:52 pm

Azain Iran:

,,Oheň, cítim oheň. Toľkokrát som bola ohnivému elementu na dosah. Mágovia, draci..toto nieje ten surový druh," myslela a ani sa nepohla či nepozdvihla viečka očí.

,,Čakám, ťa kľudne príď."

Elementalistka nechcela bojovať na to tu nebola. Ale bola pomerne zvedavá čo jej na to povie bytosť, ktorú cítila prichádzať. Iranina duša si užívala prítomnosť ohňa. Odpočívala v príjemnom equlibriu zasahujúcom tak hlboko ako bežný človek nemôže dosiahnuť.


,,Pokúsi sa ma zabiť? Neviem, ale momentálne si nenechám pokaziť moment."
Návrat hore Goto down
An-Tarxamon

An-Tarxamon


Počet príspevkov : 15
Points : 21
Join date : 11.06.2014
Bydlisko : Citadela

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeUt august 12, 2014 6:23 pm

Katraaya:

Konečne sa pred ňou objavila postava. Zdanie budilo dojem obyčajného človeka, ale to by nesmela byť stvorená z elementu ohňa, aby sa nechala zlákať tak priehľadnou ilúziou. Čepeľ držala sklonenú smerom k zemi, avšak zbraň stále neodkladala.

Chvíľku tam stála a zvažovala, čo ďalej. Jednou možnosťou bolo prejsť vpred, ale cítila, že neznáma sa na ňu pripravila a lámať nejaké neznáme bariéry sa jej aktuálne nechcelo. Na druhú stranu, akýsi vlastenecký pocit v nej jej zabraňoval len tak odísť.

Neznáma môže byť len pútnik, ktorý sa zastavil na odpočinok, rovnako ale v nej môže driemať démon, ktorý prišiel poškvrniť pamiatku jej rasy. Nakoniec sa ale rozhodla pre najjednoduchšie riešenie.

"Kto si?" oslovila sediacu postavu.
Návrat hore Goto down
Radian Erechtenion

Radian Erechtenion


Počet príspevkov : 30
Points : 38
Join date : 23.05.2014
Bydlisko : Nurusinin

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeUt august 12, 2014 7:01 pm

Azain Iran:

Ohnivých elementálov už videla ale takýchto ešte nie.

,,Volám sa Azain Iran, to, že som elementaliska už určite tušíš, som z vlastného podnetu prišla aby mohla cítiť oheň obsiahnutý v týchto ruinách."

Iran si oprela ruku o koleno, žezlo položila na slabiny a pokračovala.

,,Nemám záujem bojovať, ničiť alebo nič podobné ale budem sa brániť ak ma ohrozíš."

,,Nerob to prosím, fakt nemám záujem." dúfala v myšlienkách. Nieže by sa bále, ale to miesto bolo svojíim spôsobom ukľudňujúce. A to takým nie ľudským vodný elementalisti špecializujúci sa na ľad je chladný a kľudne úplne mrazivým spôsobom až do podstaty duše. Nepokoj vytvára šialená esencia vody.

Návrat hore Goto down
An-Tarxamon

An-Tarxamon


Počet príspevkov : 15
Points : 21
Join date : 11.06.2014
Bydlisko : Citadela

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeSt august 13, 2014 4:18 pm

Katraaya:

"Cítim," kývla pomaličky hlavou a hrotom šable opísala vo vzduchu malý kruh pri svojom lýtku, "ale tvoj element nie je oheň."

Zhlboka sa nadýchla a premerala si ešte raz, proti komu to stojí. Keď uplynula chvíľka, rozhovorila sa.

"Stojíš na mieste, ktoré je mi, tak trochu, domovom," ohník v jej očiach zaplápolal, "je nás síce menej, ale stále dosť na to, aby sme vyhnali všetkých, ktorí prišli poškvrniť našu pamiatku. Preto je dôležitá otázka, čo tu hľadáš.

Pretože, ak si prišla v mieri, môžem ťa v mieri nechať odísť. Ak si ale prišla vytiahnuť z tohto mesta jeho silu a využiť ju v svoj prospech, vedz, že tak zmierlivá nebudem. Nuž?"
Návrat hore Goto down
Radian Erechtenion

Radian Erechtenion


Počet príspevkov : 30
Points : 38
Join date : 23.05.2014
Bydlisko : Nurusinin

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeŠt august 14, 2014 7:47 pm

Azain Iran:
Dôsledne sledovala plamennú bytosť svojimi chladnými očami.
,,Nie môj element, nieje oheň, ani byť nemôže. Nemám na to danosť."

Rozhodla sa, že sa predsa len postaví. Stále nepociťovala vyložené nebezpečenstvo, tak sa neobrnila ľadovým pancierom aký materializovala v boji. Lakťom sa oprela o múr, o ktorý sa predtým opierala.

,,Vytiahnuť som ju neprišla, k tomu nemám ani talent ani zariadenie. Toto miesto vyžaruje energiu samo o sebe. Čerpám z nej asi toľko ako strom čerpá energiu zo slnka."

,,Neviem, či o tom vieš ale v mojich končinách nieje žiadnym tajomstvom nevyhnutnosť elementalistov. Esenciu, ktorú používame je divoká a zničujúca, pred jej zbesilosťou sa chránime, energiou iných elementov. Svoj nosím tiež so sebov. Toto miesto a jeho vyžarovanie, je ideálne na oddych aj tieto jemné pozostatky v ruinách sú príjemné."

Azain to všetko hovorila bez pocitov, chlad kraľoval v jej tele a duši. Skoro všade až na pár výnimočných miest. Ten zásadný rozdiel v ich esenciach bol ohromný a fascinujúci. Oheň a ľad.
,,Poeti by sa roztopili, ak by toto stretnutie pozorovali a napísali by nejakú premrštenú somarinu plnú vášne a lásky, tak prchavé a zabudnuteľné veci." pomyslela si.

,,Si prvá z tvojho ľudu, čo som tu videla, zostalo vás tak málo?"

Návrat hore Goto down
An-Tarxamon

An-Tarxamon


Počet príspevkov : 15
Points : 21
Join date : 11.06.2014
Bydlisko : Citadela

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimePi august 15, 2014 7:23 pm

Katraaya:

Takže tá elementalistka tu prišla oddychovať? Obdivom vydýchla. Zrejme sa konečne šťastie začínalo nakláňať na jej stranu. Prvý kontakt, ktorý by sa mohol zaobísť bez boja. Bola zručná v boji aj v mágii, posledné dni však už toho bolo priveľa a únava sa začínala prejavovať aj na nej.

"Aby bolo jasné, moja čepeľ nie je mojou jedinou zbraňou," ukázala na zbraň a potom sa svoje ruky. "Môj element je mojou najväčšou silou..."

A zároveň najväčšou slabinou, pomyslela si trpko. Na znak dobrej vôle odložila zbraň do závesu za pásom, chvíľku ju nechala kývať sa, potom ju ráznym dotykom zastavila.

"Nie je nás veľa," odvetila pokojne, "možno pár tisíc, možno o málo viac."

Sadla si na čadičový múr a vzdychla si.

"Len môj klan, Harkatuury sa ráta asi na štyristo duší," poznamenala smutne, "Ešte je niekoľko klanov, avšak mnohé z nich."

Začala vyrátavať na prstoch ruky: "Keleryyt, Markaayri, Peerutve a mnohé ďalšie...Zničené."
Návrat hore Goto down
Radian Erechtenion

Radian Erechtenion


Počet príspevkov : 30
Points : 38
Join date : 23.05.2014
Bydlisko : Nurusinin

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeNe august 17, 2014 11:13 am

Azain Iran:

,,Predpokladám, že nieje bežné vidieť elementalistov na dovolenke alebo ako to nazveme. Stavím sa, že sa o vaše zničenie snažili rády pomerne horlivo. Ani by som nečudovala sú celkom posadnutý ovládaním. Vedľajší efekt toho ako riadia svoju moc. Ale ja už s nimi nie som celé desaťročia. A priznám sa, že som sa nezúčastnila výprav proti vám."

Azain bolo jasné, že väčšina jej moci spočíva v plamennej podstate. Ako mág to vedela veľmi jasne.

,,Môžete byť radi, vaši najhorší nepriatelia sú momentálne zaujatý bojom medzi sebov,"
Návrat hore Goto down
An-Tarxamon

An-Tarxamon


Počet príspevkov : 15
Points : 21
Join date : 11.06.2014
Bydlisko : Citadela

Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitimeSo september 06, 2014 4:13 pm

Katraaya:

"Áno, mysleli si, že nás vyhladili," pokývala hlavou, "škaredo sa však prerátali. Každý, kto siahol na ifrítky a prežil následné masakrovanie medzi vlastnými, bude roniť krvavé slzy."

Sledovala elementalistku a jej oči blčali jasným bielym plameňom. Nevedela, na koho stranu sa postaví, možno že je pascou. Rozhodla sa však dôverovať jej.

"Možno by si mohla nájsť najchladnejší oheň, Modrý plameň," pozrie na ňu skúmavo. "Vraj máte cit pre také veci."
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa   Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Pri ruinách Eligangalu, rieka Eleressa
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Rieka Eleressa

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Yontalcaron-2 :: Archív-
Prejdi na: