Taká menšia RPG (Role Playing Game) pre všetkých kreatívnych ľudí so štipkou fantázie a nevyplnenou kopou voľného času.
 
DomovCalendarFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie

Share | 
 

 Taram Vel - kňaz

Goto down 
AutorSpráva
Baša_

avatar

Počet príspevkov : 25
Points : 31
Join date : 23.05.2014

OdoslaťPredmet: Taram Vel - kňaz   St jún 18, 2014 8:20 am

Meno: Taram Vel

Vek: 26

Povolanie: kňaz v chráme aény spánku Nimy

Výzor: Je strednej postavy, pochudší, no pomerne silný. Stará sa o seba, takže ho nevídať ani len so strniskom, hnedé vlasy má strihané nakrátko, no zvyčajne býva jeho hlava skrytá v kapucni jeho uniformy. Tá je celkom jednoduchá, tvorí ju len veľký plášť sivej farby s kapucňou, ktorý sa dá ovinúť okolo tela. Ozbrojený je okovanou palicou, o ktorú sa pri chôdzi opiera.

Povaha: Taram Vel je pracovitý a svedomitý. Ako kňaz bohyne spánku má samozrejme rád oddych, no keďže je veľmi snaživý, tak len ten zaslúžený. Nemá rád, keď jeho úsilie vyjde nazmar, keďže sa do všetkého snaží ísť celými svojimi silami. Napriek svojej usilovnosti si rád pohundre keď sa dostane pred úlohu, ktorú treba splniť, no žiadnej výzvy sa skutočne nebojí. Verí vo svoje schopnosti, ktoré sa snaží stále rozvíjať a pozerá sa zvrchu na tých, ktorí sú spokojní s tým, čo vedia či dokážu, a naopak obdivuje a rešpektuje takých, ktorí sa snažia stále zlepšovať, aj keď patria ku kriminálnym živlom, proti ktorým bojuje. K jeho charakteristickým vlastnostiam patria aj vyrovnanosť a vytrvalosť, vďaka ktorým sa pomaly ale iste šplhá po kňazskom rebríčku, aj keď o to veľmi nestojí.

Schopnosti: Pri výcviku na kňaza Nimy sa ako ostatní strážcovia poriadku z tohto chrámu naučil používať mysľovú mágiu na ovplyvňovanie myslí nič netušiacich – na utíšenie rozzúreného davu to síce nestačí, no dokáže sa pomedzi nich prešmyknúť nebadane. Takisto mu jeho schopnosti umožňujú nazerať do myslí ostatných, čo Nimini kňazi využívajú pri vypočúvaní. To, čo z mysle ale dokáže dostať je veľmi nejasné a častokrát zavádzajúce, pretože ľudské mysle sa samy od seba bránia. Tieto bariéry sa zvyčajne odstraňujú mučením, keďže vtedy sa myseľ obetí stáva zraniteľnejšou. Toto ale verejnosť nevie, takže väčšina má pocit, že Nimini kňazi dokážu čítať myšlienky kedy sa im len zachce, čo im samozrejme uľahčuje prácu. Okrem týchto dvoch schopností sa Taram trocha vyzná do mágie ohňa, keďže mu jeho (nudná) služba necháva dostatok voľného času. V tejto oblasti je skôr amatér, omnoho viac ako vykúzliť malú ohnivú guľu zatiaľ nevie, no dokáže predviesť niekoľko veľmi presvedčivých trikov, hlavne v kombinácii s jemnou manipuláciou s mysľou obecenstva. Keďže je ale v kňazskom ráde mágia oficiálne zakázaná, nikto o jeho zručnosti s ohňom netuší. Nuž a na sebaobranu (a keď to služba vyžaduje, tak aj na útok) vie používať okovanú palicu, ktorou svojich protivníkov posiela do ríše snov.

CV: Narodil sa ako piate dieťa pomerne chudobnej rodiny z okolia Ninqie. Keďže jeho rodičia boli veľmi nábožní, kvôli... radšej ani nevedel čomu ho ako päťročného poslali do mesta, aby sa stal služobníkom bohyne, v ktorej znamení sa narodil. Takto mu to opísal jeho učiteľ, no nemôže si byť istý, či to bola pravda. Tak či onak, bol dobrým študentom, po tom, čo uvidel biedne časti mesta, sa stal ešte usilovnejším zo strachu, aby v nich neskončil tiež. Keď ale po ukončení štúdia zistil, že mu väčšina toho, čo sa naučil, je úplne nanič, trocha zanevrel na svoju prácu (aj napriek tomu, že vôbec nie je nudná), začal sa (ešte) viac sťažovať nuž a v neposlednom rade sa pustil do samoštúdia mágie.  Keďže nemôže veľa trénovať a musí si dávať veľký pozor, aby ho nikto nikdy nevidel, sú jeho schopnosti obmedzené, no teší ho, že vie niečo, čo nikto z jeho okolia. A verí, že niekedy sa mu naskytne príležitosť využiť svoj talent v praxi beztrestne a hlavne užitočne.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Taram Vel - kňaz
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Yontalcaron-2 :: Archív-
Prejdi na: